W sobotę 24.09.2016 Fundacja Kukuryku wzięła udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych w Oświęcimiu. Impreza odbyła się w fantastycznej atmosferze i przy wspaniałej słonecznej pogodzie.Wzięło w niej udział wiele organizacji z powiatu oświęcimskiego prezentujących stoiska ze swoją działalnością. Całość tradycyjnie już rozpoczęła paradą wokół rynku wszystkich uczestników pikniku.W czasie trwania imprezy odbyło się wiele występów artystycznych, które umilały czas wszystkim odwiedzającym; były występy zespołów muzycznych i tanecznych, z kraju jak i z zagranicy. Dla zgłodniałych czekały licznie rozstawione namioty gastronomiczne, polecające regionalne specjały.

Nie mogło nas tam zabraknąć. Tym razem Fundacja Kukuryku przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla dzieci ale nie tylko. Naszym głównym zadaniem było przybliżenie lokalnej społeczności naszego dorobku, działań których celem jest integracja i aktywizacja społeczna osób z niepełnosprawnością.

W związku z rozpoczęciem realizacji projektu Pomocny Pies fundacja przygotowała także stoisko informacyjne gdzie można było pogłębić wiedzę na temat dogoterapii, wolontariacie na rzecz osób niepełnosprawnych czy tylko przytulić się do naszej kochanej Rosy.

Dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą informujemy, że Rosa jest suczką rasy Golden Retriever. Obecnie przygotowywana jest do roli psiego terapeuty. Przed nią jeszcze długa droga ale już wywołuje uśmiech na ustach nie tylko najmłodszych. Podczas oświęcimskiego pikniku, w którym była udział w ramach socjalizacji sprawowała się doskonale. Nie zważając na hałasy grzecznie witała się z wszystkimi. Jak zawsze chętnych do głasków nie brakowało.

Piknik NGO był zarazem świetną okazją do poznania się, integracji, wymiany doświadczeń z organizacjami, stowarzyszeniami, oraz lokalnymi grupami społecznymi. Podczas pikniku została przeprowadzona zbiórka pieniężna na realizacje projektu Pomocny Pies.
Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie: http://pomocnypies.pl/

Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie i wszystkim, którzy byli z nami w tym szczególnym dniu.

Do zobaczenia za rok.