23 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach Łęgu miał miejsce bal karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych. Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie z Sułkowic, ale również dzieci z zaprzyjaźnionych szkół w Czańcu i Porąbce. Fundacja Kukuryku także dostała zaproszenie na to spotkanie.

W towarzystwie rodziców, nauczycieli oraz szkolnej grupy wolontariuszy obejrzeliśmy wspaniały pokaz baniek mydlanych. Był on o tyle imponujący, iż udało się zamknąć kilka osób w wielkiej, kolorowej bani. Na pięknie przystrojonej sali wirowały postacie z bajek i baśni. Można było rozpoznać postaci takie jak: Myszkę Miki, Kubusia Puchatka a nawet malutką Pszczółkę Maję. Byli tacy, co tańczyli na własnych nogach, ale i tacy, którzy poruszali się na wózkach. Wszystkich łączyła dobra zabawa. Podczas chwili odpoczynku przy kawie i cieście rodzice mieli czas, aby wymienić się doświadczeniami i przeżyciami. Na zakończenie balu, każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w foto-budce Fundacji Kukuryku. Zdjęcia, które są utrwaleniem niezapomnianych chwil spędzonych w gronie przyjaciół i najbliższych to najwspanialsza pamiątka.

Dzięki wspólnym staraniom można było na chwilę oderwać się od szarej i trudnej rzeczywistości. Tak wiele radości dają takie spotkania tym, którzy od losu dostali mniej niż my. Gratulujemy wspaniałej inicjatywy oraz dziękujemy zaproszenie i mile spędzony czas.