W Fundacji Kukuryku zaraz na wejściu wita Cię jasne światło, wygodna kanapa i kolorowe obrazki na ścianach. Pokój dalej znajdziesz pięknie haftowane pejzaże, urocze świeczniki i zabawne figurki – małą galerię rękodzieła samych podopiecznych! To miejsce dla wielu jest jak drugi dom.

Świąteczne stroiki, ciepłe kolory, zapach świec i suto zastawiony stół miał zebrać ich wszystkich w ten szczególny czas.  Był opłatek, szczere słowo i szeroki uśmiech. Nie zapomniano też o upominkach. Były żarty, wspomnienia i marzenia na przyszłość. Uroku dodawała pięknie przystrojona choinka, efekt wielu godzin prac na warsztatach rękodzieła. W ten dzień każdy mógł przyjść i zawiesić swoją ozdobę na świątecznym drzewku wraz z życzeniem na nowy 2016 rok.

Tych, którzy nie mogli podzielić się opłatkiem w tym szczególnym dniu, wolontariusze fundacji odwiedzili w domach. Osoby tworzące Fundację Kukuryku łączy chęć działania, radość z życia, szacunek do drugiego człowieka. Ich podstawowym celem jest integracja, edukacja i niesienie pomocy najbardziej potrzebującym: osobom niepełnosprawnym oraz ubogim.

Z całego serca dziękuję  Fundacji Kukuryku za zaproszenie na ten cudowny wieczór! Mam nadzieję, że choinkowe drzewko spełni wszystkie Wasze życzenia.

Artykuł przygotowała Marcelina Górska