18 marca 2017 r. w Osieku odbyło się Wielkie Charytatywne Śniadanie. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych z Osieka oraz Alter Molo. Akcja miała na celu zbiórkę środków pieniężnych na rehabilitację chorego chłopca – Kordiana Spadka. Apel spotkał się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, wśród której nie zabrakło hojnych darczyńców.

Wszystko zaczęło się od pysznego śniadania, które przygotowali nam gospodarze Alter Molo. Następnymi punktami programu były kolejno: obcinanie włosów na rzecz osób chorych na raka, próby makijaży, pokazy jazdy akrobatycznej motocyklistów, konkurs plastyczny dla dzieci, Sztafeta Dobra i turniej w kręgle.

Podczas imprezy obecna była również Fundacja Kukuryku i jej niestrudzeni wolontariusze. Tym razem mieliśmy okazję zaprezentować ozdoby wielkanocne tworzone na warsztatach rękodzielniczych. Była z nami także Rosa nasz piesek terapeutyczny. Przy stanowisku fundacji dyżurowali wolontariusze by każdy zainteresowany mógł zasięgnąć informacji z zakresu dogoterapii . Dużą atrakcją była jak zawsze foto-budka gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Gratulujemy organizatorom wspaniałej inicjatywy, Dziękując za zaproszenie czekamy na kolejne akcje, w których chętnie służymy pomocą bo – PoMoc ma Moc!