W czwartek 9 lutego 2017 r w Fundacji Kukuryku odbyło się spotkanie organizacyjne, w którym uczestniczyli także wolontariusze. W pierwszej części omawiane były bieżące sprawy fundacji a także plan działania na cały rok. Przywitaliśmy też nowych członków naszej wolontariackiej rodziny.

Po zakończeniu części organizacyjnej wolontariusze wzięli udział w warsztatach rękodzieła. Warsztaty umożliwiły zarówno przyswoić sobie podstawy szycia, jak i udoskonalić już posiadaną wiedzę i technikę rękodzielniczą. Uczestnicy spotkania mieli do dyspozycji maszynę do szycia, materiały, nici, igły i dekoracje. Wyobraźnię i dobry humor każdy przyniósł z sobą z domu.

Tym razem szyliśmy poduszeczki. Ponieważ tematem spotkania były zbliżające się Walentynki to każdy z uczestników mógł wykonać dla swojej „drugiej połówki” wielkie czerwone serducho, udekorować je fantazyjnie i podarować najbliższym.

Warsztaty rękodzielnicze dla wolontariuszy odbywające się w Fundacji Kukuryku to nie tylko nauka nowych umiejętności manualnych i kreatywności ale także spotkania integracyjne. Wolontariusze uczą się funkcjonowania w grupie. Poznają co to tolerancja wobec odmienności, szacunek dla osób słabszych, chorych i niepełnosprawnych. Wspólne budowanie pozytywnych relacji pozwala im na stworzenie serdecznej, przyjacielskiej atmosfery a wiara w siebie i zespół do którego należą przekłada się na osiągnięcia i sukcesy w pracy wolontariackiej.

Fotorelacja: