V Jarmark Świętojański, który odbył się 18 października 2015 roku w Kętach zgromadził prawdziwe tłumy. Fundacja Kukuryku uczestniczyła w tym historycznym wydarzeniu integrując się z mieszkańcami naszego urokliwego miasteczka, oraz naturalnie budzić empatię.

Pogoda była idealna, towarzyszące całemu przedsięwzięciu październikowe słońce przypominało nam, jak piękna potrafi być Złota Polska Jesień.

Jak co roku jarmark rozpoczął się od Mszy świętej za opiekę św. Jana Kantego odprawionej w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny. Dla fanów Twórczości Religijnej mszę poprzedziły występy muzyczne najlepszych grup Psallite Deo.
Kolejnymi atrakcjami były występy – pojedynki rycerzy z będzińskiego zamczyska, w których udział mogli brać również młodzi uczestnicy niedzielnego wydarzenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć stoisk z rękodziełami, malowidłami, oraz średniowiecznymi smakołykami.

Fundacja Kukuryku prezentowała swoje wyroby rękodzielnicze, które tworzą między innymi osoby niepełnosprawne. Jarmark był również doskonałą okazją, aby w ten dzień nasi podopieczni, osoby niepełnosprawne, wolontariusze fundacji mogli spotkać się, integrować i aktywnie spędzić ten październikowy dzień.

Pokaz akrobatyki, tańca, oraz żonglerki połączonej z teatrem ogni zakończył ten wyjątkowy hucznie obchodzony Jarmark Świętojański.

Dziękujemy wszystkim osobo, które odwiedziły nasze stoisko.

Fotorelacja: