Jesień tego roku rozpieszcza nas swoja urodą, wyciąga z domów zachęcając do długich spacerów. Na tych którzy oparli się jej urokom i przyszli na warsztaty artystyczne do Fundacji Kukuryku, czekało pracowite ale i owocne popołudnie.

29.10.15 w naszej fundacji odbyły się kolejne warsztaty manualne. Tym razem tematem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia, które zbliżają się do nas wielkimi krokami. A jak święta to wiadomo, nie może się obejść bez świątecznych życzliwości wysyłanych do najbliższych, rodziny i przyjaciół. Postanowiliśmy więc zrobić własne kartki świąteczne.

I tak w wesołej atmosferze, przy owocowej herbatce zaczęły powstawać prosto z serca scrapowe dzieła.

Dla zainteresowanych: Scrapbooging w skrócie i w wielkim spolszczeniu „scrapki” to technika zdobienia rzeczy użytkowych, papierem, tkaniną, wstążkami, nitami, kwiatami, itp. W dawnych czasach, kiedy nie znano jeszcze druku, tradycje i zwyczaje przekazywano ustnie lub za pomocą obrazu. Scrapbooking świetnie się do tego nadaje. Dziś traktowany jest bardziej jako hobby i ma swoich zwolenników na całym świecie.

Uczestników naszych warsztatów również zafascynowała niezwykła technika zdobnicza. Scrapbooking nie ma określonych reguł – efekt pracy zależy tylko od kreatywnej wyobraźni jego twórcy.

Mając do dyspozycji całą gamę materiałów wszyscy zabrali się do tworzenia z czego powstały niepowtarzalne kartki świąteczne. Wszystkie dzieła będzie można podziwiać w grudniu podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Kęckim rynku.

Uczestnictwo w integracyjnych warsztatach ma na celu wywołanie motywacji do aktywizacji społecznej, zmianę z postawy biernej na czynną, rozwój umiejętności integracji z grupą. Dlatego nasze warsztaty to rodzinna atmosfera sprzyjająca odprężeniu, relaksowi, pozostawiając w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia.

Nasze warsztaty artystyczne to również wspaniała rehabilitacja manualna osób niepełnosprawnych. Tworzenie precyzyjnych dzieł jest doskonałym ćwiczeniem usprawniającym ręce i palce dłoni, wzmagającym krążenie krwi, poprawiającym pracę niewydolnych mięśni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wolontariuszom za udział w warsztatach i miło spędzone chwile.

Fotorelacja: