28 czerwca tuż obok Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim odbył się 4 Integracyjny Festyn Nocy Świętojańskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Razem Raźniej. Celem akcji była integracja osób sprawnych i niepełnosprawnych, firm, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych i urzędów. Fundacja Kukuryku była jednym z partnerów tego wyjątkowego wydarzenia.

O godz. 15 odbyło się uroczyste przywitanie gości przez organizatorów: przedstawiciela Muzeum Wodzisławia Śląskiego – Dawida Jęczmionka wraz z Prezes Stowarzyszenia Razem Raźniej Barbarą Macharzyńską.

Wolontariusze Fundacji Kukuryku brali czynny udział w przygotowaniach oraz z wielką przyjemnością pomagali przy organizacji gier i konkursów dla dzieci. Były harce i zabawy, tak jak przystało na obchody Nocy Świętojańskiej. Dzieci mogły skakać przez skakankę, rzucać piłką do celu lub kapustą do beczki. Zwycięzcy konkursów otrzymali ciekawe nagrody. Ich rodzice mogli w tym czasie skorzystać z porad psychologa, zaczerpnąć informacji o dogoterapii czy udać się do Kawiarenki pod Chmurką na ciekawe pogaduchy.

Dużą atrakcją cieszyło się stoisko Fundacji Kukuryku, gdzie wolontariuszki malowały dzieciom kolorowe wzory na buziach. Paul Wodecki przygotował mnóstwo magicznych sztuczek i trików, co wzbudziło uśmiechy na twarzy najmłodszych.
Wszystko odbyło się w radosnej i rodzinnej atmosferze. Dziękujemy za mile spędzony czas mamy nadzieję spotkać się z Wami za rok, na kolejnej edycji Festynu Nocy Świętojańskiej.

Fotorelacja z wydarzenia: