charytatywne walentynki, fundacja kukuryku

Było pięknie i dobroczynnie – tak najkrócej można podsumować przebieg Charytatywnych Walentynek, które odbyły się 14 lutego 2016 roku w Kętach. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia była Fundacja Kukuryku, a współorganizatorem PŚDS Kęty. Nad całością Patronat objął Burmistrz Gminy Kęty.

Happening odbył się pod hasłem „Kocham Pomagam” ponieważ wszystkie zebrane tego dnia środki zostaną przeznaczone na hipoterapię i arteterapię niepełnosprawnych dzieci. Kęczanie, którzy zaangażowali się w ten dzień, w pomoc dzieciakom dali dowód, że są ludźmi o wielkich sercach i dużej dawce empatii. Wspólnie udało nam się zebrać na nasz szczytny cel kwotę 4 232,84 zł. Co oznacza wiele godzin rehabilitacji i radości podopiecznych Fundacji Kukuryku.

To wszystko było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu lokalnych firm, organizacji, instytucji, szkół, wolontauriszy i osób prywatnych. Fundacja Kukuryku wspólnie z PŚDS w Kętach przygotowała piękną oprawę całego wydarzenia, walentynkowe upominki i atrakcje.

P. Alicja Małysz zaprezentowała stanowisko Hipoterapii Aura, gdzie mogliśmy podziwiać Dorotkę – konia terapeutę. Dzieci chętnie karmiły konia, bawiły się z nim, a rodzice zapoznali się z tą formą rehabilitacji.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego z Kęt w ten dzień przygotowała kącik czytania poezji, który budował romantyczną aurę. Kęczanie chętnie czytali ulubione wiersze, a także prezentowali swoją twórczość.
Dla miłośników jednośladów nie lada gratką były prezentowane przez Klub motocyklowy „Riders On The Storm” zabytkowe motocykle i rowery.
Salon Kawy i Wina Sużyw na swoim stanowisku serwował goracą kawę i herbatę oraz walentynkowe róże, a z każdego sprzedanego produktu jedną złotówkę przeznaczył na hipoterapię.
Ratownicy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przy OSP Kęty przygotowali pokaz pierwszej pomocy, gdzie każdy może zapoznać się i nabyć praktycznych umiejętności ratowania ludzkiego życia. Na środku rynku czekała fotobudka z romantyczną ławeczką dla zakochanych. Dzięki sponsorowi firmie „Optyk Ewa Kołodziejczyk” z Kęt każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Przy stoiskach integracyjnych wolontariusze umilali czas odwiedzających wspólną zabawą. Był rzut do celu, gra w kółko – krzyżyk, czy skakanka.

W południe dla uczestników happeningu czekała słodka niespodzianka, Fundacja Kukuryku obchodziła pierwszy rok swojej działalności. Został zaprezentowany dorobek Fundacji, wspomniano zrealizowane projekty na rzecz osób niepełnosprawnych, a także przedstawiono najbliższe plany związane z rehabilitacją.

O godzinie 15-tej uczestników Walentynek połączył jeden cel, utworzyć na płycie rynku w Kętach wielkie serce i pokazać światu, że kochać to znaczy pomagać.

Dziękujemy wspaniałym wolontariuszom, którzy tak licznie pomagali podczas walentynek i tym samym działali na rzecz osób niepełnosprawnych, oraz prowadzącej – Pani Iwonie Łuniewskiej, która zarażała wszystkich swoją pozytywną energią.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.