W sobotę 6.06.2015 Fundacja Kukuryku wzięła udział w Pikniku Rodzinnym – „Poznaj Swojego Sąsiada” w Kętach, zorganizowanym przez Gminę Kęty, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach i Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach.
Impreza odbyła się w fantastycznej atmosferze. Wzięło w niej udział wiele organizacji prezentujących stoiska przybliżające informacje o swoich działaniach na terenie gminy.

W czasie trwania pikniku odbyło się wiele występów artystycznych, które umilały czas wszystkim odwiedzającym m in. pokaz artystyczny PŚDS w Kętach czy występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych.
Można było zobaczyć jak udzielana jest „Pierwsza pomoc” podczas pokazu Ratownictwa Medycznego lub przejechać się wozem strażackim i sprawdzić co ciekawego zawiera policyjny radiowóz. Dla zgłodniałych czekały regionalne specjały lokalnych firm gastronomicznych.

Nie mogło nas tam zabraknąć. Tym razem Fundacja Kukuryku przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla dzieci ale i nie tylko. Razem z najmłodszymi wyklejaliśmy mozaikę pod hasłem „Budzimy empatię”, a tuż obok można było sobie zrobić śmieszne zdjęcia z różnymi gadżetami. Przygotowane przez nas działania miały na celu integrować lokalne społeczeństwo.

Fundacja Kukuryku zaprezentowała również swój sklepik internetowy Grafitowo.pl , w którym sprzedawane są koszulki z oryginalnymi nadrukami, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na aktywizację społeczna i zawodową osób z niepełnosprawnościami.

Uśmiech najmłodszych był dla nas znakiem, że się podobało! Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do dalszego działania.

Chcemy również podziękować również naszym wolontariuszom, Pani Ewie Kruczalak wraz z Grupą Rodziców i Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”, a także lokalnym firmom za wsparcie.