17 sierpnia 2015 roku Fundacja Kukuryku gościła u siebie kolejną grupę młodych osób chcących realizować swoje marzenia.

Tym razem na Artystyczne Warsztaty – „ Koszulka z Marzeniem” zgłosiła się grupa podopiecznych ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ich Bliskich i Przyjaciół – „Jeden Drugiemu” z Kęt.
Jak to zwykle bywa uczestnicy z zapałem zabrali się do tworzenia swoich niepowtarzalnych wzorów i marzenia malowane na koszulkach zaczęły przybierać realne kształty.

Nad wszystkim artystyczną opiekę sprawowała Pani Grażyna Lomosik, pomagając dobierać kolory, tworzyć grafikę, przygotowywać szablony, utrwalać farby na tkaninie itp.
W tematyce prac przeważały motywy zwierzęce i roślinne ale nie zabrakło też fantazyjnej ekspresji, przypadkowo łączonych kolorów czy niesamowitych motywów galaxy.

Dobry pomysł, odrobina chęci i uśmiech

Jak widać by spełnić swoje marzenia niewiele potrzeba. Wystarczy pomysł, odrobina chęci i dobry nastrój. Tego wszystkiego nie zabrakło przez cały czas trwania naszego poniedziałkowego spotkania.
I tak powstał: wesoły Reksio na słonecznej łące, błękitny delfin wśród tęczowych fal, zadumany kot, wielobarwny motyl czy gwieździste przestworza. A na zakończenie tradycyjnie pamiątkowe zdjęcia, oczywiście w własnoręcznie wykonanych koszulkach.
Fundacja Kukuryku dziękuje miłym gościom za spotkanie, wspólnie spędzone chwile i artystyczne doznania.
Tym razem były z nami dwie wolontariuszki Kaja i Julka, którym dziękujemy za wsparcie organizacyjne.

Zachęcamy do udziału w kolejnych warsztatach – zapraszamy!