W poniedziałek tj. 27.07.2015 r. w siedzibie Fundacji Kukuryku odbyły się Integracyjne Warsztaty Artystyczne pt. ” Koszulka z Marzeniem”. Pierwszymi uczestnikami artystycznych spotkań byli podopieczni Środowiskowego Powiatowego Domu Samopomocy z Kęt.

Zajęcia rozpoczęły się od powitania uczestników. Prowadząca warsztaty Pani Grażyna Lomosik zapoznała również wszystkich z tematem zajęć, sposobem przygotowania szablonów do dekoracji, obróbki materiału itp. Następnie przystąpiono do zgłębiania technik malarskich, sposobu mieszania i nakładania farb na tkaninę. Kolejnym etapem było stworzenie niebanalnego projektu graficznego.

Technika szablonowa czy pędzel i gąbka?

Niektórzy wybrali technikę szablonową inny woleli puścić wodze fantazji i stworzyć swój niepowtarzalny wzór.
Każdy z uczestników miał do dyspozycji koszulkę z naturalnej bawełny, zestaw specjalistycznych farb do tkanin, pędzle, gąbki i inne przybory do malowania. W razie trudności z uzyskaniem odpowiedniej palety barw, czy otrzymaniem właściwego efektu graficznego, pomocą służyła Pani Grażynka.

W czasie zajęć uczestnicy mogli zaprezentować swój potencjał artystyczny, wzbogacić warsztat lub dowiedzieć się ciekawostek z tematyki malowania farbami akrylowymi. Pracowite przedpołudnie „z pędzlem w dłoni” zaowocowało wieloma oryginalnymi pracami. I tak powstały koszulki w stylu klasycznym, romantycznym, z elementami symboliki ale nie zabrakło tez futurystycznych akcentów.
Jednak najbardziej oczekiwanym punktem zajęć było wspólne malowanie koguta na koszulce, która jako praca pokazowa zawisła na ścianie w biurze Fundacji Kukuryku. Wszyscy w radosnej atmosferze przystąpili do tworzenia i po godzinie praca była gotowa a jej efekt można podziwiać w fotorelacji poniżej.

Pamiątkowe zdjęcia dla wszystkich.

Warsztaty zakończyły się pamiątkowymi fotografiami w własnoręcznie wykonanych koszulkach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy super pomysłów i dziękujemy za mile spędzony czas.

Osoby prywatne jak i grupy zainteresowane uczestnictwem w artystycznych warsztatach malowania na tkaninach mogą uzyskać informacje w biurze Fundacji Kukuryku:

ul. Świętokrzyska 54 w Kętach
tel. 790 400 313
e-mail fundacja@kukuryku.org.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!