5 grudnia 2016 roku odbyła się trzecia edycja Integracyjnych Mikołajek dla Dzieci Niepełnosprawnych organizowanych w kręgielni „Kulawy Koń” w Kętach. Fundacja Kukuryku wraz z wolontariuszami przygotowała na tą okazję paczki mikołajkowe.

Spotkanie rozpoczęły wesołe kolędy śpiewane przez przedszkolaków oraz ich występ jasełkowy.
Pozytywne emocje wzbudziły magiczne eksperymenty, które zaprezentowała ekipa z „ Fabryki Kreatywności ”. Po wszystkich pokazach rozpoczęła się świetna zabawa. Można było pokazać swoje zdolności taneczne podczas dyskoteki i zagrać wspólnie w kręgle.

Najbardziej oczekiwanym momentem tego dnia było wręczanie paczek świątecznych. W tym roku dostali je podopieczni Fundacji Kukuryku, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oświęcimiu, Szkoły Życia działającej przy Parafii NSPJ w Kętach, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, dzieci z Kęckiej „ Jedynki ” oraz członkowie Stowarzyszenia Jeden Drugiemu z Kęt.

W tym roku 100 osób otrzymało upominki a wszystko to dzięki zaangażowaniu Fundacji Kukuryku wspieranej przez Gminę Kęty, Zarząd Dzielnicy Stare Miasto Kęty i naszych kochanych wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i okazane wsparcie.

Fotorelacja

Tekst: Katarzyna Stawowczyk
Zdjęcia: Fundacja Kukuryku