20 listopada 2016 r. Fundacja Kukuryku działająca na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie z siedzibą w Kętach wzięła udział w 15 urodzinach Centrum Handlowego „ Sarni Stok”. Była to świetna okazja do zapoznania się z działaniami fundacji oraz promocją wolontariatu.

Z tej okazji Fundacja z pomocą wolontariuszy przygotowała moc atrakcji dla najmłodszych, ale również i starsi mogli znaleźć coś dla siebie. Stoisko zdobiły wykonane podczas prowadzonych w fundacji warsztatów arteterapii: pluszaki, kartki świąteczne oraz małe rękodzieła. Od godziny 10.00 maluchy tworzyły kreatywne kartki świąteczne na warsztatach plastycznych a wszystkie prace można podziwiać na wystawie w Centrum Handlowym.

Wolontariusze zaprezentowali także integracyjną układankę na którą składały się wielkie puzzle. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tej rozrywce wspólnie pomagając sobie przy stworzeniu obrazu, który niósł ze sobą przesłanie: ”Integracja bez barier”. Była to ciekawa lekcja, dzięki której wolontariusze mogli wytłumaczyć dzieciom, że granice w postaci wózka inwalidzkiego nie mają znaczenia przy wspólnej zabawie.

Ciekawym akcentem przygotowanym przez Fundację Kukuryku była fotobudka, gdzie wszyscy robili sobie zdjęcia z śmiesznymi gadżetami, perukami czy okularami – jak to na urodzinach.
Na stanowisku informacyjnym szerokie grono klientów CH „Sarniego Stoku„ mogło bliżej zapoznać się z działaniami fundacji oraz planami na przyszłość.

Gościem specjalnym tego dnia była Rosa – piesek rasy Golden Retriever. Rosa w przyszłości będzie brała udział w dogoterapii, która jest częścią programu „Pomocny Pies”. To był dzień pełen wrażeń i dobra szkoła dla Rosy, która mogła przećwiczyć lekcje posłuszeństwa w tłumie i hałasie.

Fundacja Kukuryku gorąco dziękuje Centrum Handlowemu „Sarni Stok” za zaproszenie i miło spędzone chwile.

Tekst: Katarzyna Stawowczyk

Zdjęcia: Fundacja Kukuryku