Słonecznie i artystycznie, tak w dwóch słowach można opisać Edukacyjno-Integracyjny Piknik Graffiti zorganizowany przez Fundację Kukuryku i Powiat Oświęcimski, który odbył się 30 września 2016 r. w Kętach.

Graffiti Kęty, powiat oświęcimski, piknik graffiti kety, niepełnosprawni

Tradycyjnie piknik rozpoczął się od uroczystego powitania gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego Pan Jarosław Jurzak, Burmistrz Gminy Kęty Pan Krzysztof Klęczar, oraz młodzież Zespołu Szkół im. M. Kopernika oraz Powiatowego Liceum im. St. Wyspiańskiego z Kęt wraz z dyrekcją. Najważniejsi tego dnia jednak byli uczestnicy – podopieczni Powiatowych Warsztatów Terapii Zajęciowych i Placówek Opiekuńczych, którzy mieli stworzyć swoje wyjątkowe dzieła.

Misja integracja i edukacja

Gdy nastał długo oczekiwany moment – malowanie graffiti, osoby niepełnosprawne intelektualnie, wraz z wolontariuszami Fundacji Kukuryku i młodzieżą pod okiem artysty Pana Kamila Adamusa chwyciła za spraye. Kolory, uwolnienie swojej kreatywności i dobra atmosfera malowały się na twarzach grafficiarzy. Oprócz artystycznego wymiaru imprezy, ważną jej częścią była edukacja. Podczas imprezy w punktach informacyjnych dyżurowali psychologowie z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, przybliżając przybyłej młodzieży ten trudny temat jakim jest niepełnosprawność intelektualna.

Wystawa na kęckim rynku

Nie zabrakło też pysznego poczęstunku, oraz muzyki – swoją twórczość zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych, a następnie wystąpił zespół Ostatni w Raju, zachęcając do wspólnej zabawy. Wszystkie prace zostały ukończone do godziny 16.00, wtedy też nasi niestrudzeni wolontariusze przetransportowali obrazy graffiti na kęcki rynek, gdzie będzie można je podziwiać przez kolejne dwa tygodnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Fotorelacja:

Organizatorzy

logo

logo-powiatu

Partnerzy lokalni

Gmina Kęty
herb-kety
logo-fg65gfhgfhgf

psds-m

ajcvql

Patronat medialny

keczanin-logo
nowa-wies-kety

logo-gfd5667

logo-fggfd56hghg