29 maja świętowaliśmy „Dzień Dziecka w Eko-klimacie” zorganizowany przez kęcki Dom Kultury. Pomimo pogody, która nas nie rozpieszczała obchody Dnia Dziecka odbyły się zgodnie z planem. Wszystko zaczęło się od rajdu rowerowego, do którego przystąpiło 250 uczestników. Następnie przyszedł czas na występy zespołu Pieśni i Tańca” Małe Kęty”, Grupy Teatralnej Bajdurki reprezentowaną przez Emilię Sordyl i Oliwię Naglik.

Na scenie mogliśmy podziwiać również grupę Iskierki, Cookie Beat, Cookie Beat Mini, B3 Kids, Fun&Funky, Power Funky i Funky Feet, dziecięcy zespół wokalny i zespół mażoretek działające przy DK oraz mażoretki z grupy Nemesis.

Mieliśmy także okazję oklaskiwać naszą wolontariuszkę Magdalenę Goc. Madzia jak zawsze uraczyła nas pięknym śpiewem.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy eksperymentalne Fabryki Kreatywności a gigantyczne banki mydlane wywołały wśród najmłodszych okrzyki zachwytu.

Na scenie wręczano również nagrody dla zwycięzców konkursu fotograficznego: Spędzam czas Eko-aktywnie”:
I miejsce: Julia Sendecka
II miejsce: Paweł Gąsiorek
III miejsce – ex aequo: Anna Bochniak
III miejsce – ex aequo: Maria Klimas
Wyróżnienie: Natalia Sajdak

Podczas trwania imprezy zbierane były plastikowe nakrętki dla Fundacji Kukuryku, które przyczynią się do finansowania zajęć terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych z Gminy Kęty i okolic. W imieniu dzieci i fundacji serdecznie dziękujemy za pomoc Domowi Kultury w Kętach oraz zaangażowanym mieszkańcom Kęt. Przypominamy, że akcja zbierania zakrętek trwa nadal a punkt odbioru zakrętek mieści się w biurze fundacji przy ul. Świętokrzyskiej 54 w Kętach.