Dogoterapia w przedszkolu przy SP 2 w Osieku.To już kolejne spotkania z psem, które Fundacja Kukuryku przeprowadziła w tej placówce. Była integracja, edukacja i dobra zabawa.Tym razem przeurocza para Kumpel i Rosa odwiedziła grupę starszaków i maluchów. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem nawiązywały wielorakie relacje z pieskami w formie zabawy. Grupa starszaków miała możliwość zapoznania się z prawidłowymi wzorcami zachowań wobec zwierząt, odpowiedzialności za naszych pupili, oraz nabycia umiejętności koegzystencji z psem. Panie terapeutki Paulina i Agnieszka uczyły dzieci bezpiecznego zachowania wobec psów tych znanych, obcych jak i tych które wykazują zachowania agresywne.

W kolejnej części spotkania były ćwiczenia ruchowe. Starszaki pokonywała tor przeszkód, przechodziły przez tunel a nagrodą za dobrze wykonane zadanie była możliwość poczęstowania Kumpla smakołykiem. Zarówno dzieciom jak i psu bardzo podobała się ta zabawa. Dzieci miały również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych. Wspólnie z paniami terapeutkami ochoczo śpiewały piosenki o wesołych pieskach.

Rosa natomiast odwiedziła gościnnie grupę maluchów. Tym razem tematem spotkania były psy pracujące. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób psy mogą pomagać ludziom. Maluchy poznały różne rodzaje psów pracujących: psy ratownicze, policyjne, stróżujące, pieski do towarzystwa, itp.
Na przykładzie Rosy – psa, który przygotowywany jest do pracy wspomagającej rehabilitację osób z niepełnosprawnością dzieci dowiedziały co to znaczy pies terapeutyczny. Maluchy uczyły się tolerancji i otwartości wobec osób chorych i niepełnosprawnych.

Pies to najlepszy przykład oddania i bezwarunkowej miłości. Pies pomagając nie ocenia i nie krytykuje, kochając nas takimi jacy jesteśmy. Przebywanie z psem to chwile radości, szczęścia, uśmiechu i zadowolenia. Dziękujemy przedszkolakom za zaproszenie i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

Fotorelacja