Na żywieckim rynku 29.03.2015 r. spotkali się miłośnicy biegania, aby wziąć udział w XVI edycji Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „ O puchar Starosty Żywieckiego”. I nas nie mogło tam zabraknąć. Pośród przeszło 2500 biegaczy, którzy stanieli na starcie biegu był również zawodnik Fundacji Kukuryku, organizacji pomagającej osobom niepełnosprawnym.

Empatia jest w każdym z nas

Wolontariusz Michał Bartczak podjął się nie lada wyzwania, biegł dziś bowiem nie tylko dla siebie ale również pod hasłem Fundacji Kukuryku – „Budzimy empatię”. Jak sam zaznaczył empatia jest w każdym z nas, tylko czasami o niej zapominamy. Obudźmy się zatem i wyciągnijmy pomocną dłoń do tych, którzy tej pomocy potrzebują. Michał już na kilka godzin przed biegiem rozpoczął przygotowania. Najpierw odpowiednie śniadanie, nawodnienie organizmu, potem ćwiczenia rozciągające i rozgrzewające mięśnie, odpowiednia dawka optymizmu i na start.

Zielony kolorem empatii

Charakterystyczną zieloną koszulkę co rusz można było zauważyć na telebimie gdzie z uwagą śledziliśmy przebieg wyścigu. Michał pomimo ogromnego wysiłku z uśmiechem na twarzy mijał kolejne punkty fotograficzne na trasie. Swoją walkę ze słabościami nasz wolontariusz stoczył na dystansie 21, 097 km z niejednymi podbiegami. Otuchy z pewnością dodawały mu przepiekane widoki na Kotlinę Żywiecką oraz szczytny cel dla którego biegł.

Z niecierpliwością wypatrywaliśmy go na mecie, był to bowiem pierwszy lecz jak nas zapewnił nie ostatni Półmaraton. Wreszcie po 1.50 min pojawił się zmęczony ale szczęśliwy. Na koniec jeszcze wręczenie pamiątkowych medali, gratulacje i wywiad, który możecie przeczytać pod tym linkiem

Pobiegłem po to, by pokazać ludziom, że pomagać można na wiele sposobów… (zobacz cały wywiad)

Podziękowania i gratulacje dla Michała

Fundacja Kukuryku gorąco dziękuje za udział w Półmaratonie Żywieckim i włączenie się do akcji „ Budzimy empatię” Michałowi Bartczakowi, wolontariuszom, którzy byli tam z nami. Równocześnie pozdrawiamy naszą drugą biegaczkę Dagmarę Goły, która niedawno doznała kontuzji i nie mogła wziąć udziału w wydarzeniu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i jeszcze wielu sukcesów sportowych.

Zapraszamy również do oglądania fotorelacji.