W niedzielę 20 marca 2016 roku na kęckim rynku odbył się organizowany przez Dom Kultury w Kętach długo wyczekiwany Jarmark Wielkanocny. Fundacja Kukuryku również miała swój udział w tym wydarzeniu.

Podczas jarmarku nasza fundacja przeprowadziła akcję charytatywną, zbierając środki na sfinansowanie kolejnych zajęć rehabilitacyjnych dla dzieciaków. Tym razem naszą inicjatywę wspierali artyści. W ramach projektu „Artyści dla Niepełnosprawnych Dzieci”, malarka Grażyna Lomosik – Gemza wykonała na rynku wielką pisankę. Będzie ją można podziwiać jeszcze do 31 marca 2016 r. w budynku Urzędu Gminy Kęty. Pisanka jest zarazem skarbonką, zbieraliśmy bowiem środki na sfinansowanie następnych sesji hipoterapii naszych podopiecznych. Udało nam się zebrać 990,71 zł i dzięki tym środkom kolejne dwie osoby otrzymają karnety na ponad 20 sesji terapeutycznych.

Fundacja Kukuryku dziękuje za objęcie Patronatem naszego wydarzenia Burmistrzowi Gminy Kęty. Celem naszej akcji była zbiórka pieniężna oraz integracja lokalnej społeczności, budowanie pozytywnych relacji i postaw międzysąsiedzkich, budzenie empatii i wrażliwości społecznej, oraz promocja wolontariatu.

Tego dnia swoje prace zaprezentowali także lokalni rękodzielnicy, przedsiębiorcy oraz stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich, którzy przygotowali palmy wielkanocne, kolorowe kraszanki, świąteczne kartki no i regionalne przysmaki wiodące prym wśród wystawianych wyrobów.  Nie zabrakło także atrakcji kulturalnych, występów dzieci i młodzieży w ramach Przeglądu Piosenki Wiosennej, oraz warsztatów malowania pisanek przeprowadzonych przez Placówkę Opiekuńczo Wychowawczą z Kęt.

Jak co roku Fundacja przygotowała swoje stanowisko przy którym można było podziwiać prace wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy w ramach cotygodniowych integracyjnych spotkań rękodzielniczych. Nasze stoisko obfitowało w gałgankowe ptaszki, szydełkowe króliczki, ręcznie robione wiosenne gniazdka dla kokoszek i inne. Nasi wspaniali wolontariusze zadbali także o piękne dekoracje stoiska, oraz informowali odwiedzających o działaniach naszej fundacji, realizowanych projektach, możliwościach pracy wolontariackiej na rzecz osób niepełnosprawnych. Wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i profesjonalizmem za co serdecznie im dziękujemy.